Ознака: ДДВ
Економија

Владата предизборно чести купување гардероба и бела техника без ДДВ

пред 2 недели
Економија

Повторно одбиено барањето за намалување на ДДВ за ветеринарните услуги

пред 3 мес.
Најава на Премиерот

Ќе се зголемува прагот за ДДВ обврзници

пред 8 мес.
Економија

Фирмите добија 236,4 милиони евра поврат на ДДВ во првите седум месеци

пред 10 мес.
Најмногу пријави за недоследности има на територијата на Скопје

Неправилности за МојДДВ се пријавуваат на 198

пред 11 месец
Економија

СДСМ: Редовен и неселективен поврат на ДДВ кон фимите

пред 11 месец
Економија

СДСМ: Со мерката за поврат на ДДВ досега скенирани два милиони фискални сметки

пред 11 месец
Економија

Фирмите добија 196 милиони евра поврат на ДДВ во првото полугодие, за 20% повеќе од лани

пред 11 месец
апликацијата досега ја симнале 58 илјади корисници

За пет дена повратот на ДДВ е околу 120 илјади евра

пред 11 месец
Во моментов апликацијата не е достапна за преземање од „Apple Store“ за корисниците од „iOS“ оперативниот систем

Активирана апликацијата за поврат на ДДВ, нема да се читаат фискални без бар код

пред 11 месец
ваш став

Анкета: Граѓаните не гледаат фајде од поврат на ДДВ, за најголем дел мерката е популистичка

пред 11 месец
ОПОЗИЦИЈАТА ОБВИНУВА ЗА МАНИПУЛАЦИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Со мерката за поврат на ДДВ, наместо ветените 30.000, граѓаните максимално можат да добијат 1.872 денари во годината

пред 11 месец
прес-конференција на пратеникот костадин ацевски

СДСМ ЗА ДДВ-то: На крајот на годината кај граѓаните ќе се вратат 50 милиони евра

пред 11 месец
ВАШ СТАВ за предлог - законот на Владата „Мој ДДВ“

Анкета: Граѓаните не гледаат фајде од поврат на ДДВ, за најголем дел мерката е популистичка

пред 11 месец
Економија

Од повратот на ДДВ- то ќе се офајдат најбогатите, сиромашните од колачот ќе добијат само трошки

пред 12 мес.
Економија

Костадинов: Од 1 јули започнува повратот на 15% од платеното ДДВ назад кај граѓаните

пред 12 мес.
како ќе се враќа повратот

Од 1 јули ќе им се враќаат 15 отсто од ДДВ на граѓаните (ВИДЕО)

пред 12 мес.
Обраќања на премиерот, министерот за финансии и директорката на УЈП

ВО ЖИВО: Прес-конференција во Влада за поврат на ДДВ кај граѓаните

пред 12 мес.
почнува тестирањето

Електронскиот систем за повратот на ДДВ на граѓаните е подготвен

пред 1 година
премиерот ветува

Повратот на ДДВ почнува на први јули, кај граѓаните ќе се вратат и до 100 милиони евра

пред 1 година