Ознака: бујар османи
Вицепремиерот патува во Брисел

Османи на средба со Могерини

пред 5 мес.
Македонија

Османи не сака Македонија и Албанија да се разделат на европскиот пат

пред 5 мес.
ДОМАШНАТА ЗАДАЧА НЕДОВОЛНО СРАБОТЕНА

Прибе бара независни политичари за да има владеење на правото

пред 6 мес.
Македонија

Османи: Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи

пред 6 мес.
вицепремиерот зборува и за законот за јавно обвинителство

За Османи случајот „Рекет“ е лакмус-тест пред големата октомвриска одлука на Советот на ЕУ

пред 6 мес.
Предуслов за да се обезбеди враќање на довербата во институциите

Османи: Поддршка за целосно расветлување на „Рекет“

пред 6 мес.
Вицепремиерот и шефот на дипломатијата со порака од Копенхаген

Османи и Димитров: Безусловна поддршка за целосно расчистување на „Рекет“

пред 6 мес.
Македонија

Османи му испратил порака на Морина: Нема шанси да бидеш екстрадиран!

пред 7 мес.
УНГАРСКИОТ ШЕФ НА ДИПЛОМАТИЈАТА ВО СКОПЈЕ

Сијарто: Немањето време да се разгледа Извештајот на ЕК е смешен изговор

пред 8 мес.
Македонија

Османи: Очигледно во јавноста има одредено чувство за етничка пристрасност за судските одлуки

пред 8 мес.
НЕ МИСЛИ ДА ЧЕКА

Ел Чека со нова „бомба“ – дали Бујар Османи барал да се прикрие убиство?

пред 8 мес.
Македонија

Османи му одговори на Николоски: Албанија е наш пријател, земја која несебично лобираше за нашата интеграција во НАТО

пред 8 мес.
Македонија

Османи: Косово и Северна Македонија интензивно се поврзуваат

пред 9 мес.
работна посета на париз-се бара зелено светло

Османи:Високи се очекувањата на граѓаните на Северна Македонија за европските перспективи на земјата

пред 9 мес.
Ќе ги прими советникот на Макрон

Османи и Димитров на баци рака во Париз – ќе издејствуваат ли датум?!

пред 9 мес.
Вицепремиерот за европски прашања е убеден

Османи: Оваа година почнуваме преговори за влез во ЕУ

пред 9 мес.
Од партијата нема да коментираат приватни разговори

Османи: „Бомбите“ не се работа на ДУИ, туку на институциите

пред 9 мес.
Македонија

Oсмани: Очекуваме поддршка од Унгарија за старт на преговорите

пред 9 мес.