Ознака: бразил
Спорт

Што коментирале бразилските играчи во групниот чат: Сј..бани сме до крај

пред 1 година
Спорт

Вечерва Македонците ќе навиваат за Србија

пред 1 година
Спорт

Нејмар смета дека ова е најсилниот Бразил досега

пред 1 година
Регион

Како во серијата „Наркос“: Водачот на Кавачкиот клан се крие во Бразил и Доминикана со македонски пасош, го чуваат картели

пред 3 години
Регион

Специјални нуркачи откриле над 46 килограми кокаин во брод што од Бразил стигнал во Грција

пред 3 години
Свет

Здравствениот регулатор на Бразил го одби увозот на руската вакцина Спутник В

пред 3 години
Свет

Рекорден број на починати од Ковид-19 во Бразил

пред 3 години
Свет

Бразил доби четврти министер за здравство од почетокот на пандемијата

пред 3 години
Свет

Истражувања: Со бразилската мутација може да се заразат до 60 отсто од оние кои веќе прележале Ковид-19

пред 3 години
Голема еколошка катастрофа во Јужна Америка

Мртви желки, помор на риби и евакуирани пливачи – излиена нафта крај брегот на Бразил (ВИДЕО)

пред 4 години
Андре де Оливиера Маседо престојувал во луксузна вила во Рио

Уапсен најмоќниот наркобос во Бразил (ВИДЕО)

пред 4 години
Пратката имала невалиден ветеринарен сертификат

Албанија забрани влез на 27 тони пилешко месо од Бразил

пред 4 години
Сметаат дека инсистирањето на Европјаните е колонијалистички потег

Бразил не прифаќа помош од Г7 за борба против пожарите во Амазонија

пред 5 години
Бразилскиот претседател попушта под меѓународниот притисок

Бразил ја испраќа војската да помогне во гасењето на пожарите во Амазон

пред 5 години
Регион

Албанија забрани влез на околу 400 тони месо од Бразил, од Канада и од Кипар

пред 5 години
Поради тоа што земјоделците користат пестициди

За три месеци во Бразил угинале над 500 милиони пчели

пред 5 години
бил осуден на 73 годишна казна затвор

Нарко дилерот кој преправен во својата ќерка се обиде да избега од затвор пронајден мртов

пред 5 години
Свет

Филмски грабеж во Бразил: Крадците дошле со полициски возила и украле 720 килограми злато

пред 5 години
буквално летна од сцената

Жена турка свештеник од сцената бидејќи рекол дека дебелите жени не одат во рајот (ВИДЕО)

пред 5 години
копа америка

Бразил со „петарда“ врз Перу отиде во четвртфинале (ВИДЕО)

пред 5 години