Ознака: бразил
Голема еколошка катастрофа во Јужна Америка

Мртви желки, помор на риби и евакуирани пливачи – излиена нафта крај брегот на Бразил (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Андре де Оливиера Маседо престојувал во луксузна вила во Рио

Уапсен најмоќниот наркобос во Бразил (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Пратката имала невалиден ветеринарен сертификат

Албанија забрани влез на 27 тони пилешко месо од Бразил

пред 10 мес.
Сметаат дека инсистирањето на Европјаните е колонијалистички потег

Бразил не прифаќа помош од Г7 за борба против пожарите во Амазонија

пред 10 мес.
Бразилскиот претседател попушта под меѓународниот притисок

Бразил ја испраќа војската да помогне во гасењето на пожарите во Амазон

пред 10 мес.
Регион

Албанија забрани влез на околу 400 тони месо од Бразил, од Канада и од Кипар

пред 10 мес.
Поради тоа што земјоделците користат пестициди

За три месеци во Бразил угинале над 500 милиони пчели

пред 11 месец
бил осуден на 73 годишна казна затвор

Нарко дилерот кој преправен во својата ќерка се обиде да избега од затвор пронајден мртов

пред 11 месец
Свет

Филмски грабеж во Бразил: Крадците дошле со полициски возила и украле 720 килограми злато

пред 11 месец
буквално летна од сцената

Жена турка свештеник од сцената бидејќи рекол дека дебелите жени не одат во рајот (ВИДЕО)

пред 12 мес.
копа америка

Бразил со „петарда“ врз Перу отиде во четвртфинале (ВИДЕО)

пред 1 година
легендата со јасна констатација

Марадона: Оваа Аргентина би изгубила и од Тонга

пред 1 година
популарните кариоки со нов рекорд

Бразил до историска 100-та победа на стартот на Копа Америка

пред 1 година
Турнирот ќе се игра во Бразил од 14 јуни до 7 јули

Меси: Аргентина не е кандидат за освојување на Копа Америка

пред 1 година
Одлуките на новоизбраниот претседател предвидуваат полесно сечење на шумата

Бразилските Индијанци ја бранат Амазонската Прашума (ФОТО)

пред 1 година
Бразилскиот град е погоден од незапамтени дождови

Две згради во Рио де Жанеиро се урнаа поради поплави – двајца загинати (ВИДЕО)

пред 1 година
Спорт

Бразил во бело: Нови дресови на Кариоките (ФОТО)

пред 1 година
Свет

Траект урна мост во Бразил, се трага по настрадани (ВИДЕО)

пред 1 година
во истрага позната како „Перална“

Поранешниот претседател на Бразил уапсен за корупција

пред 1 година
остварување на нејзиниот сон

Бразилка со загрепска адреса на чело на карневалот во Рио

пред 1 година