Ознака: бојко
Заврши средбата на бугарскиот врв

Борисов: Членството на Северна Македонија во ЕУ е важно, но тоа не може да се случи на сметка на Бугарија

пред 2 мес.
Бугарскиот премиер откри своја тајна

Борисов: Многу сакам да имам фризер, но немам-сам се шишам

пред 3 мес.
Бугарскиот премиер се налути

Борисов: Сега ќе види Дачиќ што е неприфатливо однесување

пред 5 мес.
Порака на бугарскиот премиер

Борисов: Ако Србија не се разбере со Косово, целиот регион нема перспектива

пред 5 мес.
Расцветано добрососедство

Борисов до Заев: Комисијата да постигне реални резултати до крајот на годинава

пред 5 мес.
Бриселски комбинаторики

Борисов го предлага хрватскиот премиер за претседател на ЕК

пред 5 мес.
Македонија

Борисов: Делчев се борел за Македонија исто како што Че Гевара се борел за Куба

пред 6 мес.
Бугарска бомба од Брисел

Борисов: Македонците треба уште да зреат за датум

пред 6 мес.
По несреќата на Солунска глава

Заев и Борисов разговарале за паднатата „цесна“

пред 8 мес.
Борисов задоволен

За Бугарите Цариброд-за Србите Димитровград

пред 10 мес.
Три недели по избивањето на скандалот

Борисов нареди проверка на пасошите на новите Бугари

пред 1 година