Ознака: Бектел и Енка
Економија

„Бектел и Енка“ за 170 милиони евра сами си ги бирале подизведувачите

пред 1 нед.
Македонија

Пендаровски не е одовде: Указите што ги потпишал не се однесувале на Договорот со „Бектел и Енка“

пред 4 мес.
Македонија

Дали Пендаровски ги потпиша законите без да ги види во целост?

пред 4 мес.
Македонија

Пендаровски побрза да ги потпише законите за „Бектел и Енка“

пред 4 мес.
Македонија

Молк во Владата дека ќе плати 11 милиони евра за специјалисти за надзор со плата од 36.500 месечно

пред 4 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ за изгласувањето на закконите за „Бектел и Енка“: Владата го девалвира Собранието и го користи за одобрување на криминалот и корупцијата

пред 4 мес.
Македонија

Антикорупциска детално го прегледува договорот со „Бектел и Енка“

пред 4 мес.
Македонија

EУ со писмо до Владата бара објаснување за договорот со „Бектел и Енка“

пред 4 мес.
Македонија

Законите за коридорите со европско знаменце влегуваат во Собрание

пред 4 мес.
Македонија

Првиот вицепремиер Груби грубо нè „работи“: Артане, не треба извинување, туку оставка!

пред 5 мес.
Македонија

Груби предложи пет нови закони за „Бектел и Енка“ со европско знаменце

пред 5 мес.
Македонија

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ бараат десет дена да го имааат на увид договорот со „Бектел и Енка“ како тие од власта што ги предложија измените на законите

пред 5 мес.
Регион

„Бектел и Енка“ за двојно пониска цена и ист број километри во Србија изгради смарт автопат (ВИДЕО)

пред 5 мес.
Македонија

Пратеници јасновитци: Не го виделе договорот со „Бектел и Енка“ ама ќе менуваат закони за тој договор

пред 5 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ му врати на Ковачевски: Амбасадата на САД јавно се огради од договорот со Бехтел и Енка и прстот го посочи кон вас

пред 5 мес.
Економија

Николоски му се закани на Ковачевски: Призна дека над 70% од работниците на коридорот ќе бидат странци, ќе одговарате

пред 5 мес.
Македонија

Ковачевски е решен да не го објави договорот со „Бектел и Енка“

пред 5 мес.
Македонија

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ бараат од Ковачевски да го достави договорот со „Бектел и Енка“ во Собрание (ФОТО)

пред 5 мес.
став на вмро-дпмне

Криењето на договорот значи само едно: Kриминалното дуо Груби-Ковачевски има направено штета на граѓаните и на државата

пред 5 мес.
Економија

Работниците на коридорите немало да работат по 60 часа цела година, во зима ќе работеле помалку

пред 5 мес.