Ознака: барање
Македонија

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ на премиерот Ковачевски му достави барање за итно разрешување на Валмир Азири

пред 3 мес.
Македонија

Уставниот суд го отфрли барањето на проф.Каракамишева за Договорот од Преспа

пред 8 мес.
Економија

БЕГ бара поскапување на парното од 1 јануари за 300%

пред 9 мес.
Македонија

Барање од Софија: Бугарите во Уставот да бидат запишани како државотворен народ

пред 1 година
Македонија

Барање на парламентарната опозиција-Формирање посебна комисија за заштита и справување со пандемијата

пред 2 години
барање од сојуз на синдикати

Заболените од КОВИД-19 и работниците во изолација да добијат цела плата

пред 2 години
во спротивно ќе го задржи правото да преземе акција

Сирија во ОН бара повлекување на сите странски сили од земјата

пред 3 години
Свет

Франција го одби барањето на Сноуден за азил

пред 3 години
Нешто ново од Софија

Пропаѓа ли евтината шема за добивање бугарско државјанство?

пред 3 години
Македонија

„Макканабис“ апелира до Владата да се дозволи извоз на цвет од канабис

пред 3 години
Обид за надминување на едно недоразбирање

Влада: Судскиот совет да го визира обесштетувањето на судските службеници за штрајкот од 2016 годин

пред 3 години
по три неуспешни обиди да стане дел од меѓународната полициска организација

Косово одново поднесе барање за прием во Интерпол

пред 4 години
Македонија

Џафери го врати до Судот барањето за одземање на имунитетот на Вељаноски, направена е грешка

пред 4 години
Според министерката Мицкоски бара, а се моли да нема избори

Шеќеринска: Сериозно ќе ја разгледаме иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ

пред 4 години
Подгрупата за помирување во Собранието го изготви Предлог-законот за амнестија

Со барање или без барање-секако виновни!

пред 4 години
Во законски утврдениот рок

Барањето за одлагање на казната за Груевски стигнало до Кривичниот суд

пред 4 години