Ознака: автопат Миладиновци-Штип
Економија

Mинистерот од СДСМ Бочварски им укажува на граѓаните ако им се скапи патарините да не го користат автопатот направен од минатата власт

пред 6 дена
ќе ја почитува претходната одлука

Заев нема ништо против новиот автопат да се вика „Гоце Делчев“ (ФОТО)

пред 2 години
делницата е долга 47 километри

Пуштен автопатот кон Штип по кој се вози веќе еден месец (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ изгради само 7 километри автопат

пред 2 години
Македонија

Црвена лента за Миладиновци-Штип: Заев денеска ќе го пушти автопатот по кој веќе се вози

пред 2 години
Македонија

СДСМ за статусот на Груевски: Aвтопатот Миладиновци-Штип не беше изграден ни 50 проценти во времето на ВМРО-ДПМНЕ

пред 2 години
поранешниот премиер со статус на Фејсбук

Груевски: Немој кога ќе се вратам да го видам упропастен автопатот Миладиновци-Штип

пред 2 години
Македонија

Автопатот се уште не пуштен: Возачите да не одат по Миладиновци-Штип

пред 2 години
Економија

Автопатот Миладиновци-Штип е готов, не се знае кога ќе биде пуштен

пред 2 години
иако е готов

Автопатот Миладиновци-Штип ќе се пушти за десетина дена, наскоро и патарини

пред 2 години
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека обвинувањата за пропусти биле само изговор

Мицкоски: За автопатот Миладиновци-Штип се исплатуваат од 10-15 % во ресторан

пред 2 години
Економија

АМСМ: Возачите да не го користат автопатот Миладиновци Штип

пред 2 години
зошто уште не е пуштен

Власта и опозицијата се подбраа за автопатот Миладиновци-Штип

пред 2 години
иако е целосно завршен

Автопатот Миладиновци-Штип се уште нема да биде пуштен во употреба

пред 2 години