Ознака: арбр адеми
Македонија

Командант „филџани“ „плаче“ кај странците што ДУИ веќе не е власт

пред 3 недели
Македонија

Адеми сака ДУИ пак да биде во владата

пред 1 месец
Македонија

За Адеми, Павле Трајанов е „хејтер“ бидејќи бара Албанците да имаат најмногу шест министри во Владата

пред 1 година
Македонија

Адеми: Нема да го признаам резултатот од пописот ако Албанците се под 20 отсто

пред 3 години
неделава треба да се потпише одлуката за избор на најповолна понуда

Адеми најави завршување на постапката за печатење нови учебници

пред 5 години
Законот мора да се почитува, вели министерот Адеми

Со училишна матура повеќе нема упис на факултетите

пред 5 години
Ќе тргнат ли првачињата утре на училиште?

Наставниците утре ќе штрајкуваат, Адеми побара учениците да бидат во училиштата

пред 5 години
Бара извинување и враќање на ингеренциите

Судот пресуди во корист на Таравари – градоначалникот бара оставка од министерот Адеми

пред 5 години
Македонија

Антикорупциска ќе истражува како Адеми станал доцент – Владата без коментар

пред 5 години
претставен нацрт законот за основното образование

Основците веќе нема да одработуваат саботи и ќе има паралелки со помалку ученици

пред 5 години
Покаќување на септемвриската плата за дел од администрацијата

Пет отсто повисоки плати во образованието, здравството и градинките

пред 6 години