Ознака: Алекандар Вучиќ
Регион

Вучиќ: Косовската полиција користи српски пушки, дали можеби ние сме им ги продале

пред 23 часа
Регион

Вучиќ: Извештаите од Белата куќа не се целосно точни

пред 1 ден
Регион

Вучиќ: Курти „цмиздри“ како некоја тетка

пред 5 дена
Регион

Вучиќ има храброст да ја каже вистината за Диво Насеље за разлика од нашите политчари

пред 6 дена
Регион

Вучиќ: Можете сите да нѐ убиете, никогаш нема да признаеме независно Косово

пред 1 нед.
Регион

Вучиќ: Срби поставија барикади, ноќеска пред 3 часот дојде до вооружен судир

пред 1 нед.
Регион

Не е срамота да умре, Србин е-се смееле косовските Албанци

пред 1 нед.
Регион

Вучиќ: Курти е единствениот виновник

пред 1 нед.
Македонија

Вучиќ земал од лебот на Мали за да го дојаде паризерот

пред 3 недели
Регион

Вучиќ: Како се сетија Бугарин и Хрват што треба Србија да прави

пред 3 недели
Регион

Вучиќ ќе јаде салама во живо на телевизија (ФОТО)

пред 3 недели
Македонија

Денеска доаѓа Вучиќ

пред 3 недели
Регион

Млеко, пелени, пилешко месо,кафе, сирење: Вучиќ сликовито со кошница објасни кои производи се намалуваат (ФОТО)

пред 4 недели
Регион

Вучиќ: Во тек е етничко чистење на Србите на Косово, барам седница на СБ на ОН

пред 3 мес.
Регион

Ова е вистински претседател: Вучиќ предупредува на македонско сценарио-aко воведевме санкции кон Русија, следното барање ќе беше учебници на бугарски јазик

пред 3 мес.
Македонија

Moже нешто и ќе научи: Ковачевски се виде со Вучиќ

пред 4 мес.
Регион

Вучиќ: Ме боли десната рака, а со десна потпишувам

пред 7 мес.
Регион

Вучиќ: Немаме ни 10 метри премин без НАТО околу нас

пред 7 мес.
Регион

Вучиќ откри дека Македонија плаќа најскапа струја во регионот

пред 11 мес.
Регион

Вучиќ ќе ни прави и нафтовод?

пред 12 мес.