Ознака: акциза
Економија

Власта конечно го послуша ВМРО-ДПМНЕ: Се намалува акцизата и ДДВ кај горивата, дизелот ќе поевтини 10, а бензините11,5 денари

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Супер 95 треба да биде за 13, а дизелот за 9 денари поевтин

пред 2 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ бара намалување на акцизата за нафтата за 50 посто

пред 2 години
Економија

42 милиони евра за власта од граѓаните: Акцизата за горивата ќе се зголемува во просек за два денари

пред 4 години
Економија

За 10% е намалена наплатата на акцизите

пред 4 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги покачи даноците и акцизата на нафтата

пред 5 години
Економија

Зa премиерот Заев, цената на нафтата и на бензинот е најниска во регионот и покрај зголемената акциза

пред 5 години
на средба во кавадарци

Одложете го плаќањето на акцизата за ракијата, порачаа лозарите

пред 5 години
предлогот е до две и пол илјади литри да нема давачки

Власта брза да воведе акцизи за печење ракија

пред 5 години
Економија

Кривични пријави за тројца скопјани кои не платиле акциза за преку 300 килограми тутун

пред 5 години
според директорот на царинската управа

Новиот закон за акцизи е усогласување со законодавството на ЕУ, не е за поскапување на производите

пред 5 години
Да се намали акцизата на пивото, бараат од Стопанската комора

Македонија има најмала потрошувачка на пиво во цела Европа

пред 6 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да ја намали акцизата за горива што ја покачи

пред 6 години