Ознака: ахв
Македонија

Директорот на АХВ најави оставка: Имам понуда од претедателот на Владата да бидам советник

пред 2 години
Економија

Кај нас нема африканска чума, во Бугарија над 65 жаришта

пред 4 години
Економија

Танасоски: На граничните премини се врши засилена контрола согласно препораките од АХВ

пред 4 години
Економија

Кланичарите во АХВ ќе ги потпишат договорите за откуп на прасиња од малите домашни фарми

пред 4 години
Економија

Tрипуновски: Во АХВ наместо професионалци се вработуваат партиски ограноци на СДСМ

пред 4 години
нов случај на антракс кај животните нема

Да не се прави сензација од антраксот, вели директорот на АХВ, Атанасов

пред 4 години
Одлука на АХВ поради африканската свинска чума

Забранет увозот на свинско месо од Србија

пред 4 години
Економија

Уништени 69 тони небезбеднa храна- најмногу од животинско потекло

пред 4 години
Од Агенцијата за храна апелираат

Во пресрет на новогодишните празници, купувајте храна од одобрени и регистрирани објекти

пред 4 години
Инспекциските служби ќе земат мостри од храната што се подготвувала

Инспекција во скопската фабрика за пиво каде работници се затруле со храна

пред 5 години
Засега нема регистрирано случаи на инфекција

Tигрести комарци ни летаат по Македонија

пред 5 години
Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство

пред 5 години