Фудбалерот на Рома Николо Заниоло кој и донесе европски трофеј важи за голем срцекршач, казуа и мајстор за скандали.

Поради тешката повреда не играше речиси една година, но сепак успеа да најде начин и начин да се појави на насловните страници на италијанските таблоиди.

Тој за само шест месеци ја остави својата бремена девојка Сара Скаперот.

Потоа стапи во врска со Мадалина Џин, романска актерка, за која  велат дека е една од најубавите жени на светот.

Шут карта доби и  жешката блогерка Кјара Насти и сега е среќен сингл.