Фановите почнаа да заработуваат на почината НБА ѕвезда Коби Брајант. Па така еден колекционер го купил  пешкирот со кој популарната „Мамба“ се  бришел на последниот натпревар во дресот на Лејкерс.

Еден голем колекционер го купил пешкирот од навивач кој пак го дофатил од рацете на Коби кога тој заминувал од теренот.