Душан Влаховиќ во јануари си заминува од Јувентус, пишуваат српските медиуми. Тој не се снајде во Торино па затоа челниците на клубот сакаат да се ослободат.Како најреална опција е Арсенал кој му треба напаѓач.

Постои можност тој да замине во Реал Мадрид но мадриѓаните се уште не се откажуваат од доаѓањето на Мбапе.