За љубителите на боречките спортови вечерва е вистински спектакл.  Во октагонот ќе се соочат Конор Мегрегор и Доналд Кероне. Ирецот е голем фаворит но и Каубојот“ како што го нарекуваат Кероне не е без шанси. Тој досега три пати се борел за живот и велат дека може да издржи и најтешки удари.

Кој не му се спие, УФЦ борбата е во раните утрински часови