Вдовицата на Коби Брајант со емотивна порака се потсети на моментите што ги имале за празникот на вљубените.

На мојот вечен Валентајн, те сакам баш. Ми недостасуваш толку многу за твојот омилен празник. Те сакам засекогаш.Бакнежи за тебе и Џиџи во рајот. Среќен ден на заљубените бебе мое.Со љубов твојата бу-бу-напиша Ванеса