Ракометарите на Вардар се претставија во Келн во пресрет на утрешниот натпревар во Лигата на Шампионите. Нашите херои утре во 18 часот играат со Барселона во обид да стигнат до ново финале. Во второто полуфинале ќе играат Киелце и Веспрем.

Иако Барса е фаворит, Вардарци се надеваат дека ќе успеат да направат нов подвиг и да ја израдуваат нацијата.