Една од најсексипилните тенисерки на овогодинешниот Вимблдон е Елина Свитолина. Оваа Украинка е позната во својата тетоважа тигар на левата нога за која вели дека и носи среќа.

Елина има статус на вистинска ѕвезда во својата земја па имаше и провокативна фото сесија за магазинот за мажи XXL.

Погледнете што има да покаже Илина.