Во Виена заврши ждрепката за групите “А“ и “Б“. Во овие групи наш претставник е екипата на Вардар, која својата одбрана на шампионската титула ќе ја почне од групата “Б“ на групната фаза. Вардарци добија тешка група но ќе има интересни мечеви

.

Група “A“:

ПСЖ

Барселона

Фленсбург

Алборг

Пик Сегед

ППД Загреб

Елверум

Цеље ПЛ

.

Група “Б“:

Вардар

Веспрем

Киелце

Мешков Брест

Мотор Запорожје

Монпелје

Порто

Кил