Холанѓанецот Ерик тен Хаг, менаџерот на Манчестер Јунајтед, по историскиот срам и пораз од Ливерпул со 7:0 изјави дека тоа не е вистинското лице на овој тим.

„Црвените ѓаволи“ го претрпеа најлошиот пораз од 1931 година.

Шест од седумте гола кои Јунајтед ги прими во вториот дел од натпреварот.

“Второто полувреме беше непрофесионално. Тоа не може да се случи и мора да разговараме за тоа. Се работеше за целиот тим, видов дека 11 поединци ги загубија главите. Тоа не е Манчестер Јунајтед, ние имаме повисоки стандарди”, изјави Тен Хаг