Откако министерот за здравство Венко Филипче најави дека се забрануваат сите спортски настани со публика во следните 30 денови, станува јасно дека натпреварот Македонија-Косово ќе се игра без гледачи.

Натпреварот е закажан за 26 март и дотогаш забраната нема да биде помината. Единствена надеж натреварот сепак да се игра со гледачи е УЕФА да ги одложи натпреварите од Лигата на нации