Скандирањето на името на рускиот претседател koe e главна тема денеска започнало откако украинскиот фудбалер Бујалски во 57. минута постигна гол за Динамо, но и ги испровоцирал домашните навивачи!?

Во видеото објавено на социјалните мрежи, се гледа дека Виталиј Бујалски по постигнувањето гол  прославил пред навивачите на Фенербахче покажувајќи го со рацете „орел“ кој е симбол на нивниот голем ривал Бешикташ, и тоа  било повод за тие да се „одмаздат“ со скандирање на името на Путин.