Шкупи e eлиминиран од  Шамрок 1-2. Наместо во Лигата на Европа ќе игра квалификациски меч за пласман во послабата Конференциска лига. Иако Чаирчани напаѓаа Ирците ги искористија шансите и заслужено победија.

Во вториот дел Шкупи тргна на се или ништо и казната стигна. Гафни во 65. минута погоди со лоб крај немоќниот Наумовски.

Емаку во 85. минута постигна втор гол кој беше повод публиката предвреме да го напушти стадионот.