По неуспегот против Веспрем, ракометарите на Вардар ја совладаа Војводина во Сеха лигата.Мечот го доби со многу мака, и резулатот во поголем дел беше изедначен.

Со оваа победа Вардар се пласираше директно во четврт-финалето на СЕХА Газпром лигата на две кола до крај на регуларниот дел .Најефикасни беа  Тимур Дибиров 11 гола и Павел Атман со 10