Сега е и официјално, Антоан Гризман е дел од Барселона. Адвокатот на фудбалерот денеска бил во седиштето на Ла Лига и ја платил клаузулата од 120 милиони евра со која тој ќе се пресели на „Камп Ноу“.

Со ова Барселона добива фантастично засилување за следната сезона со кое може да биде прв фаворит за освојување на Лигата на шампионите