Партизан со голема победа над Реал Марид во плејофот во Евролигата. Јунак беше Пантер со шут за три поени во последната секунда.

Со ова направи предност од 0-1 во двомечот кој се игра до три добиени.

Претходно повеќе од сомнителен фаул беше суден  над Руди Фернандеш пред крајот на мечот кој реализира два пенали.

СепакПантер беше смирен кога е потребно и со две слободни фрлања пенали реализираше важни поени за гостите.

Габриел Дек беше нерешлива енигма за Партизан. Аргентинецот лесно блокираше под кошот и погодува преку Трифуновиќ.

Џанан Муса, босанскиот дефанзивец  Муса остана сам на девет метри од кошот на Партизан, но не се двоумеше да го изведе тој удар и го погоди