ЕХФ ги исфрли ПСЖ и Монпеље од Лигата на шампионите. Причина за тоа е што двата француски клубови се бунеа како да се доигра остатокот од сезоната. Нашиот Раул Гонзалес повторно ќе нема можност да ја освои титулата со францускиот великан.

Завршувањето на сезоната е многу важно поради регуларноста а поради огромните пари што се губат. Место ПСЖ ќе игра Загреб, а место Монпеље ќе продолжи Мешков брест. Ако овие клубови не се задоволни можат слободно да играа во СЕХА лигата- велат од ЕХФ.