По пет години од несреќата на најголемиот возач во историјата на Формула 1, Михаел Шумахер, јавноста ќе има можност да дознае што точно се случило.

Тој по несреќата шест месеци беше во вештачка кома и досега малку се знаеше во каква состојба се наоѓа.

Тоа ќе се открие во документарецот насловен едноставно „Шумахер“, а ќе го говорат неговиот татко, сопругата Корина како и синот Мик кој го наследи во болидите.