На социјалните мрежи се појави и видео од Австралија опен, кое повторно стана актуелно. На него е прикажан дуелот меѓу Новак и Синер од полуфиналето. Ѓоковиќ не можеше да го најде вистинскиот ритам и да одговори на одличната игра на Италијанецот, а сиот гнев го истури тимот, најмногу врз Горан Иванишевиќ.

 

На видеото можете да видите како вели: „Не си нормален“.

 Колку си лош… Ужас, ужас, сите!“

Токму тоа е моментот што му го „трасираше“ патот на Иванишевиќ до отказот.