Германскиот бундеслигаш Штутгарт во кој настапува и нашиот Чурлинов го претстави дресот за новата сезона. Тие ќе носат дрес од брендот „Јако“ во кој настапува и македоската репрезентација.

Главен спонзор на Штутгарт останува „Мерцедес“ кој има големи амбиции за излез на европска сцена.