Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси изгледа дека има страв од убави жени. Тој присустуваше на промоција со преубавата израелска манекенка Joel Šelbia.

Како што е редот, тие позираа пред фоторепортерите. И додека Јоel манекенски стил се местеше и насмевнуваше, Лео беше како здрвен.

 

View this post on Instagram

 

The premiere for @sirinlabs @leomessi ?

A post shared by Yael Shelbia (@yaelshelbia) on