На младиот фудбалер на Реал Мадрид, Џуд Белингам (20) и понатаму му помага мајка му во изборот на гардеробата за специјални пригоди.

Официјално најдобриот млад фудбалер на светот, неговиот необичен стајлинг привлече големо внимание на церемонијата на Златната топка.

По церемонијата, тој призна дека мајка му му помогнала да ја избере облеката и да се подготви за спектаклот.

Репрезентативецот на Англија и најдобар играч на Реал Мадрид беше снимен додека неговата мајка внимателно го мести неговиот лак.

“Луѓето мислат – тој е толку зрел, а јас дури и не знам како да се облечам. Мојот живот е лага”.