Неизвесно е кога ќе започне мечот од АБА лигата помеѓу Црвена Ѕвезда и Будуќност кој треба да го даде победникот во регионалната лига.

Кога црногорските кошаркари излегоа на загревање тие беа навредувани и гаѓање со ситни предмети.Раководството на клубот одлучи дека нема услови за игра и дека е нарушена безбедноста во салата „Пионир“ и одлучи да ги врати во соблекувалната.