Фудбалските натпревари полека земаат замав. Европските клубови се во САД каде играат пријателски натпревари. Одличен меч беше виден помеѓу Тотенхем и Јувентус каде „петлите“ победија со 3-2.

За издвојување е голот на Хари Кејн од половина терен покрај немоќниот Шчесни.

Погледнете ја оваа мајторија.