Екипата на Зрињски од Мостар успеа да го победи Тобол во првиот натпревар од третото коло од квалификациите за Конференциската лига на свој терен со 1:0, со што направи добра резултат пред реваншот во Казахстан.Сите заслуги   одат кај младиот Нико Јанковиќ.

Младиот хрватски интернационалец погоди директно од корнер во 76. минута за победа на својот тим!. Како некогаш Пикси, се сеќавате ли?