Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со Фенербахче ќе игра против руски Зенит,  Динамо Загреб на Аријан Адеми  го доби чешки Викторија Плзен, а Стефан Ристовски со Спортинг Лисабон ќе се соочи во пиринејска пресметка со Вилјареал.

Ова се сите двојки во Лигата на Европа

Викторија Плзен – Динамо Загреб

Бриж – Ред Бул Салцбург

Рапид Виена – Интер

Славија Прага – Генк

Краснодар – Баер Леверкузен

Цирих – Наполи

Малме – Челси

Шахтер – Ајнтрахт Франкфурт

Селтик – Валенсија

Рен – Бетис

Олимпијакос – Динамо Киев

Лацио – Севилја

Фенербахче – Зенит

Спортинг Лисабон – Вилјареал

БАТЕ Борисов – Арсенал

Галатасарај – Бенфика