Новак Ѓоковиќ во моментов го игра полуфиналниот меч на Австралија опен. Забележително дека во неговиот бокс е и докторката Маријана Ковачевиќ, која со Новак отпатува во Мелбурн за да го реши проблемот со задниот дел на левата нога кој долго време го мачи.

Тука е мајkата Дијана, брат Марко, но не и таткото Срѓан поради тоа што беше фотографиран со руски навивач кој носеше маица со ликот на Путин.