Голот на Тимур Дибиров кога од мртов агол успеа некако да ја протне топката низ нозете на противничкиот голман во мрежата на Кјелце, можеби не придонесе за успешен резултат, но затоа беше доволен за Вардар да остави трага и во ова коло од ракометната Лига на шампиони.

Тој погодок на Дибиров, беше избран од ЕХФ за еден од најдобрите пет голови во ова коло и во рангирањето се најде на второто место.