Фудбалерите на Црвена Звезда се со една нога во плејофот од Лигата на шампионите откако вечерва на „Маракана“ го победија ерменски Пјуник со 5-0. Тие ќе играат со Maкаби кој го победи Штурм со 4-0.

На останатите мечеви Бодо со високи 5-0 го совлада Жалгирис, Карабах и Ференцварош одиграа 1-1 а Динамо Киев минимално славеше со Штурм.