Напаѓачот на Џирона, Тати Кастеланос постигна четири гола против Реал Мадрид! Звучи неверојатно, но 24-годишниот Аргентинец со „покер“ во мрежата на Лунина го разби европскиот шампион.Поведе во 12. минута и го шокираше Реал Мадрид.Тој постигна гол со глава од шеснаесетникот, откако остана сам и ја заби топката во мрежата.

Гостите од шпанската престолнина беа на колена кога Кастеланос погоди за 2:0 во 24. минута.Потоа прими добра топка во просторот и рутински го проверува голманот на Реал.

Реал се врати со голот на Винисиус во 34. минута и на полувреме беше 2:1, а се чинеше дека Мадрид ќе брка пресврт во вториот дел од играта.

Сепак, Кастеланос не планираше да запре.Погоди во 46. минута, од првиот напад во вториот дел од играта и постигна хет трик.

Топката некако дојде до него од десната страна во шеснаесетникот и го постигна својот трет гол.А потоа го постигна и четвртиот гол.Бше стрелец во 62. минута и направи нешто неверојатно.Лукас Васкез постигна гол за 4:2 и со тоа стави точка на лошиот меч за Кралевите .