Српските медиуми  објавија досега невидена фотографија од довчерашниот премиер на Коово, Рамуш Харадинај.

Фотографијата датира од 1990 година и е сликана во САД. На неа се гледа како тој е во друшто на американскиот потпретседател во времето на Барак Обама, Џо Бајден.

Настанот се случил во Стејт Департентот и уште тогаш Харадинај бил нарекуван лидерот на Косово.

Деценија подоцна тоа и се случи па Харадинај од лидер на УЧК стана премиер на Косово како независна држава.