Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ е хит на социјалните мрежи. Таа се појави на натпреварот Хрватска-Словачка во Ријека видно расположена, па многумина се посомневаа дека има „потегнато“ некоја чашка.

Колилнда дури и се приклучи на скандирањето на публиката која го извикуваше слоганот „Во бој бој“ кој важи за усташки поздрав.

Погледнете го однесувањето на претседателката.