Триесет и четири годишен маж силувал 21-годишна девојка во Велес.

Инцидентот, како што информираше СВР Велес се случил во вторникот вечерта околу 23:30 часот кај  „Спомен Костурницата“. Триесет и четири годишниот А.Т. со употреба на сила извршил обљуба над 21-годишна девојка,  со која претходно се познавале.

Како што информираат од СВР Велес, бил известен јавен обвинител и се работи на  расчистување на случајот.