Совет од Жан Митрев: Подобро носете шал отколку маска

26.03.2020 / 17:50

Доктор Жан Митрев преку видео обраќање дава неколку препораки за тоа како луѓето да се заштитат од опасниот коронавирус. Според него, многу подобро е ако луѓето замотаат топол шал околу лицето, отколку да носат хируршки маски врз устата и врз носот. Тој исто така додава дека редовната инхалација може значително да помогне во спречувањето на ширењето на Ковид-19.

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Македонија

По подолг молк се јави Антикорупциска комисија: Будно ќе ги следеле институциите

пред 5 часа
анализа на поранешниот преговарач во спорот со Грција

Се јави Нимиц: Грција бараше ерга омнес – едно име за секаде, јас постепено тоа го прифатив

пред 10 часа
Македонија

Се собираат докази против докторката што зарази луѓе со корона

пред 1 ден
Македонија

Мицкоски им се заблагодари на здравствените работници: Ви се поклонувам јунаци

пред 1 ден
Македонија

МНР лаже дека Сијарто доаѓа по негово барање

пред 2 дена
Македонија

Сијарто: Не ни е грижа што мисли Заев за Унгарија

пред 2 дена
Македонија

Нови мерки: Дозволено движење во денот само 11 часа, за викенд целосна забрана

пред 2 дена
Македонија

Спасовски најави нови мерки: Дали и во Скопје ќе се применат мерките од Куманово?

пред 2 дена
Македонија

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто на средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски

пред 2 дена
Македонија

Бугарскиот пасош веќе не е омилен за Македонците

пред 2 дена