Се трага по 16- годишно девојче од СОС Детско село

26.02.2019 / 15:53


На 26.02.2019 година во 01.00 часот во Полициската станица Гази Баба, вработена во СОС-Детско Село пријавила дека од селото самоволно се оддалечила нивна 16- годишна штитеничка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.


Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Македонија

Бујар не се откажа да ја направи Бесмира дипломат

пред 5 часа
Интервју со кандидатот за претседател

Деспотовски: Верувам дека следниот претседател на СДСМ ќе биде мандатар на некоја идна влада

пред 11 часа
Македонија

Палчо има уште што да каже пред судот

пред 2 дена
Македонија

На Османи му пречи што МТВ и МАНУ сѐ уште не се „северни“

пред 2 дена
Македонија

Деспотовски: Изборите во СДСМ не треба да се претворат во референдум „за“ или „против“

пред 3 дена
Интервју со водителот и новинар

Богдан Илиевски: 1984-те евра оштета од ЗНМ и ССНМ ќе ги донирам и нема да задржам ни цент

пред 3 дена
Македонија

Продолжува посетата на Силјановска на Германија

пред 4 дена
Македонија

Претседателката Силјановска на конференција за Украина во Берлин

пред 5 дена
Македонија

Tрет ден од рокот мандатарот Мицкоски да состави влада

пред 5 дена
Македонија

Претседателката Сиљановска-Давкова го потпиша указот за Законот за реорганизација на државната управа

пред 6 дена