Видеото до кое дојде Пресинг ТВ го покажува моментот на страшната сообраќајка што синоќа околу 23 часот се случи во Порта Влае.

Луѓето кои седеле во кафулињата во околината сведочат за силината на ударот и дека е вистинска среќа што има само еден полесно повреден.

На снимката се гледа како се удираат комбе и „Ауди“ по што „Аудито“ се одбива и удира во уште неколку други возила.

МВР се уште нема излезено со детали за несреќата.