Mилчин: Kовачевски се однесува како да није одавде“

18.04.2022 / 12:30


Професорот Владимир Милчин на Фејсбук го критикува однесувањето на премиерот Димитар Ковачевски за настанот во Битола и неговото молчење.

Ковачевски има ноевска стратегија. Со главата в песок. Што би рекле Србите: Нисам одавде! Тоа што ја доупропастува партијата е ништо во споредба со тоа што ја ничкосува Македонија-коментира Милчин.

 

 


Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.