Малолетна кавадарчанка била обљубена од малолетен роднина, информацијата ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

На 22-ри овој месец во 21:00 часот во Полициската станица во Кавадарци лицето О.К. пријави дека нејзината малолетна ќерка  била  обљубена од нивен малолетен роднина од Кавадарци, соопшти Додевски.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот