СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.И.(22) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

Според тетовската полиција, заврши истрагата по пријавата од јули годинава.

Немилиот настан се случил на 11.07.2019 во дом на ул.„Илинденска“ во Тетово. Пријавениот извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка.