Пензионерката Лилјана Тодоровска која е потписничка на проектот за европски центар за меѓународниот Сојуз на Боки13,  утрово била на распит во Обвинителството, пренесе А1.он. Таа стана актуелна кога се дозна дека подигнала 720 илјади евра врз основа на договорот на Меѓународниот сојуз.

Во Обвинителството на распит беше спроведен и Зоран Кичеец, бизнисменот кој е втор осомничен во Рекет.

Тој беше виден и на снимките од Ла Верита како со Боки13 бара и зема рекет од Орце Камчев.